Archiwum aktualności

Kondycja finansowa jednostek samorządu terytorialnego a możliwości wynikające z perspektywy finansowej 2014-2020

Konferencja organizowana przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie jest II Konferencją w ramach problematyki dotyczącej gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Konferencja stwarza możliwość wymiany poglądów naukowych oraz rozwiązań praktycznych w zakresie poprawy zarządzania finansami w sektorze samorządowym.

Tematyka konferencji wychodzi naprzeciw aktualnym problemom i wyzwaniom stojącym przed jednostkami samorządu terytorialnego, w aspekcie ciągłego podnoszenia efektywności działania samorządów. Na organizowane spotkanie naukowe w szczególności zapraszamy przedstawicieli nauki zajmujących się problematyką finansów samorządowych, pracowników regionalnych izb obrachunkowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz studentów.

TEMATYKA KONFERENCJI

Proponowane grupy tematyczne zagadnień:

1. Diagnoza stanu finansowego gmin, powiatów i województw samorządowych na koniec 2015 roku.
  2. Struktura przedmiotowa oferty dla jednostek samorządu terytorialnego zawartej w programach finansowych ze środków z budżetu UE (perspektywa 2007-2013) a rzeczywistość.
  3. Ocena celowości i efektywności realizacji przedsięwzięć (w tym inwestycji) z udziałem środków unijnych w perspektywie 2007-2013.
  4. Możliwość skorzystania z oferty zawartej w perspektywie 2014-2020 w świetle stanu finansów jednostek samorządu terytorialnego i doświadczeń wynikających z wykorzystania środków unijnych w przeszłości.
  5. Perspektywy rozwoju regionalnego i lokalnego w świetle kondycji finansowej jednostek samorządowych.

Link do pełnej informacji - http://bit.ly/konferencja_ekon_UR_23-24_6_2016