Koncert charytatywny pod hasłem „Nadziani Nadzieją”

Koncert charytatywny pod hasłem „Nadziani Nadzieją” to oddolna inicjatywa Studentów Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Muzyki oraz ludzi o sercach życzliwych, która na stałe wpisała się tradycję Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W organizację tej , V już edycji Nadzianych włączyła się Fundacja Iskierka , by wspomóc swoich podopiecznych. A wszystko zaczęło się od niezapomnianego nauczyciela akademickiego dr Antoniego Zająca, który tak skutecznie zaraził studentów pasją do nauki i kulturą akademicką iż nie potrafili przejść obojętnie obok życiowych trudności, które go spotkały. I tak od 2012 r. gramy na rzecz osób z chorobą nowotworową związanych ze społecznością akademicką UR. Idea koncertu porwała serca społeczności akademickiej, otworzyła też wielu młodym ludziom oczy na ludzi, dla których warto grać – z każdą odsłoną koncertu dowiadywaliśmy się o kolejnych osobach, którym warto nieść nadzieję… bo Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem… W 30 maja 2017r, o godz. 18:00- na Wydziale Muzyki odbędzie się już V Jubileuszowy koncert, podczas którego nadzieją nadziewać będziemy….

,,Drzewo życia-powrót do krainy bajek…,, będziemy grać w myśl słów wyrapowanych przez gwiazdę poprzedniej edycji koncertu – rapera Kohlę – „o tym wie każda dusza bratnia, że nadzieja umiera ostatnia…”

Zapraszamy! … bo nadzieja to my, bo nadzieja jest w nas, może sprawić Twoja dłoń, że na chwilę stanie czas. Twoja miłość ma moc, zmieni w uśmiech mój strach... może potrzebuje ktoś bicia Twego serca… ,nawet gdy przyszła śmierć-nadzieja trwa.