Archiwum aktualności

Już po raz dziesiąty 15 maja w Filharmonii Podkarpackiej zagrała w Rzeszowie ,,Kapela serc”.

,,Kapela Serc” to ogólnopolska inicjatywa studenckich zespołów pieśni i tańca mająca na celu organizowanie koncertów i wydarzeń artystycznych, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. W Rzeszowie organizatorem, od samego początku istnienia akcji, jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Rzeszowskiego Resovia Saltans. Współorganizatorem  była Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne- Resovia Saltans. W tym roku do koncertu ,którego reżyserem był  kierownik zespołu- Romuald Kalinowski ,zaproszone zostały najlepsze rzeszowskie zespoły taneczne oraz muzyczne. Widzowie, którzy do ostatniego miejsca zapełnili sale Filharmonii podziwiali kunszt wykonawczy wielokrotnego Mistrza Świata w kategorii ,,dance”- zespołu ,,Kornele” działającego przy Rzeszowskim Domu Kultury oraz pełne wdzięku i gracji Studio baletowe Lajli Larifuliny a także zespół jej uczennicy Tatiany Kuderko- ,,Exercise”. W koncercie zaprezentował się także Chór Politechniki Rzeszowskiej prowadzony przez panią Lidię Chalińską, kwintet akordeonowy ,,AmbitusV” prowadzony przez pracowników  Uniwersytetu- dziekana Wydziału Muzyki prof. Mirosława Dymona oraz prof. Pawła Palucha. Ogromny aplauz widowni wzbudził żywiołowy występ zespołu ,,Karczmarze”. Gospodarz koncertu- ZPiT Resovia Saltans wykonał suitę tańców lubelskich, podlaskich, krakowiaka oraz kujawiaka z oberkiem, Ich występ uzupełniła grupa wokalna Zespołu ,która wykonała z towarzyszeniem kapeli  kilka pieśni ludowych w opracowaniu artystycznym.

Po koncercie, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń artystycznych, licznie zgromadzona publiczność zapełniła pieniędzmi puszki a dochód z koncertu przeznaczony został na pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia - Jadwiga Zydroń