Archiwum aktualności

JUŻ DZIŚ PLANUJ I BUDUJ SWOJĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ TAK, ABY STAŁA SIĘ ONA SUKCESEM - STUDIUJ BIOTECHNOLOGIĘ!!!

REKRUTACJA NA STUDIA INŻYNIERSKIE, KIERUNEK BIOTECHNOLOGIA

I rok studiów w Rzeszowie

Biotechnologia to wciąż kierunek priorytetowy dla gospodarki opartej na wiedzy i jedna z najlepiej rozwijających się gałęzi przemysłu w naszym kraju. To także jeden z ciekawszych kierunków studiów w obszarze nauk przyrodniczych, nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych oraz obszarze nauk technicznych. Studia inżynierskie 3,5-letnie to okazja do zdobycia wiedzy, praktycznych umiejętności  i wreszcie  kompetencji wysoko cenionych przez przyszłych pracodawców.

W Pozawydziałowym Zamiejscowym Instytucie Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych po raz kolejny rozpoczęto rekrutację na kierunek Biotechnologia, studia inżynierskie.

W ofercie dydaktycznej na studia I stopnia na nadchodzący rok akademicki znajduje się specjalność Biotechnologia analityczna i Biotechnologia medyczna, prowadzona wspólnie z Wydziałem Medycznym URz. Specjalność wybierana jest przez studenta po zakończeniu II roku studiów.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i oferty dydaktycznej pod adresem http://www.ur.edu.pl/wydzialy/zamiejscowy-instytut-biotechnologii/dla-kandydatow-na-studia i w zakładce Dydaktyka oraz na stronie głównej URz.

Dla kogo studia na kierunku Biotechnologia? Studia 3,5-letnie skierowane są do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, pragnących podjąć studia inżynierskie na przyszłościowym kierunku. W szczególności dla osób dociekliwych, zafascynowanych światem, odkrywców, interesujących się biologią molekularną, medycyną i tych pragnących pracować z nowoczesną aparaturą. To studia dla osób, którym bliska jest chęć poszukiwania nowych rozwiązań i zaintrygowanych eksperymentowaniem.

Ciekawostki

Co roku studenci kierunku Biotechnologia Pozawydziałowego Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii Stosowanej i Nauk Podstawowych są stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendystami JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, czy w ostatnich trzech latach stypendystami polsko-amerykańskiej komisji Fullbright’a. Dzięki wsparciu fachowej kadry, możliwości korzystania z najwyższej klasy specjalistycznego sprzętu, studenci naszego Wydziału są laureatami prestiżowych w świecie nauki konkursów jak Diamentowy Grant, czy Generacja Przyszłości. Ponadto już w trakcie studiów są współautorami szeregu publikacji naukowych z listy JCR.

Rekrutacja rozpoczyna się 1 czerwca 2016 roku.

Zapraszamy!