Jak zarobić pierwszy milion - relacja z konferencji

22 marca br. na Wydziale Ekonomii odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Uniwersytet Rzeszowski, podczas którego przedstawiciele różnych środowisk opowiadali, jak być przedsiębiorczym. Spotkanie było jednym z cyklu organizowanych przez BGK spotkań pod hasłem „Dzień dobry biznes.”

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali: dr hab. prof. UR Ryszard Kata – Dziekan Wydziału Ekonomii oraz Pan Tomasz Mielniczuk z Departamentu komunikacji BGK.

Zgromadzeni na spotkaniu studenci usłyszeli m.in. opowieść przedsiębiorcy, który pokazywał jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, jakie przeszkody należy pokonać oraz jak planować kolejne działania w drodze do założonego celu.

Zaproszenie eksperci mówili o tym, jakie formalności związane są z zakładaniem i prowadzeniem firmy z uwzględnieniem możliwości stwarzanych przez dostępne projekty zewnętrzne oraz projektowe źródła finansowania.

W ramach spotkania zrealizowano również dwa warsztaty: „Załóż firmę – krok po kroku” oraz „Skuteczny networking w biznesie”.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty.

Bardzo cieszy fakt, że tego rodzaju inicjatywy mają miejsce w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego, bo nie sposób zaprzeczyć, że zrozumienie mechanizmów przedsiębiorczości i praktyczna wiedza w tym zakresie jest dziś niezbędna.

Fotorelacja – Jadwiga Zydroń