Interaktywne spotkanie z nauką – SPINDay 2018

10 listopada w godz. 10:00-13:00 w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 odbyło się kolejne już interaktywne spotkanie z nauką i techniką, czyli SPiNDay 2018. Wydarzenie, które organizowane jest przez Stowarzyszenie ExploRes, Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Doliny Lotniczej, Stowarzyszenie EKOSKOP oraz Uniwersytet Rzeszowski, reprezentowany przez studentki koła naukowego Wydziału Pedagogicznego „Edukacja bez granic” i opiekuna wystawy Interaktywnej Eksploratorium mgra Tomasz Warchoła.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka” SPiN zrzeszającego polskie centra nauki, muzea, uczelnie oraz instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej. Właśnie tego dnia, 10 listopada w całej Polsce odbywają się różne zajęcia, pokazy warsztaty i wykłady popularnonaukowe.

W tym roku po raz kolejny przestrzeń holu budynku UR zamieniła się w Mikro Centrum Nauki bazujące na dostępnej tam Interaktywnej wystawie Eksploratorium uzupełnionej symulatorami, demonstratorami oaz stoiskami naukowymi wystawców. Nie zabrakło pokazów naukowych, warsztatów, mikroskopów i preparatów, a przede wszystkim dobrej zabawy z nauką.  Poeksperymentować można było przy eksponatach z matematyki, fizyki, biologii i anatomii.

Wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na SPINday 2019.