Interaktywne spotkanie z nauka i techniką czyli SPiNDay 2017

10 listopada (piątek) w godz. 16:00-19:00 w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 odbędzie się kolejne już interaktywne spotkanie z nauka i techniką czyli SPiNDay 2017.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka” SPiN zrzeszającego polskie centra nauki, muzea, uczelnie oraz instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej. Właśnie tego dnia, 10 listopada w całej Polsce odbywają się różne zajęcia, pokazy warsztaty i wykłady popularnonaukowe.

Plan SPiNDay 2017 - https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=19rw6WST817Ln9dGL-fHDTa8IlBk&ll=52.04247043868313%2C18.838858999999956&z=7

Obchodzony w całej Polsce SPiNDay jest świętem edukacji nieformalnej w Polsce a jednocześnie elementem Międzynarodowego Dnia Centrów Nauki i Muzeów Nauki (International Science Center and Science Museum Day – ISCSMD) organizowanym wraz z UNESCO przez międzynarodowe organizacje związane z popularyzacją nauki i techniki m.in. ASTC i ECSITE.

Plan ISCSMD 2017 - http://www.iscsmd.org/map/

Na SPiNDay w Rzeszowie zapraszają Stowarzyszenie ExploRes, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Stowarzyszenie EKOSKOP oraz Uniwersytet Rzeszowski, który po raz kolejny już ugości animatorów i edukatorów oraz ich eksponaty.

Przestrzeń holu budynku UR zamieni się na kilka godzin w Mikro Centrum Nauki bazujące na dostępnej tam Interaktywnej wystawie Eksploratorium uzupełnionej symulatorami, demonstratorami oaz stoiskami naukowymi wystawców. Nie zabraknie pokazów naukowych, miniwarsztatów, mikroskopów i preparatów a przede wszystkim dobrej zabawy z nauką.  Poeksperymentować będzie można przy eksponatach z matematyki, fizyki, biologii i anatomii.  Tematem przewodnim wydarzenia zarówno w Rzeszowie jak i w całej Polsce będzie ważne ze względu na zbliżającą się porę roku, zjawisko powszechnie znane jako SMOG.

Na wydarzeniu gościć będą także Opiekunowie i młodzi edukatorzy z Klubów Młodego Odkrywcy, którzy zademonstrują skonstruowane przez siebie stacje eksperymentalne oraz własne doświadczenia chemiczne i biologiczne.

Wstęp jest wolny bez konieczności rezerwacji miejsc.