Interaktywna Wystawa "Eksploratorium"

Uniwersytet Rzeszowski zaprasza grupy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do kolejnej edycji Wystawy Interaktywnej organizowanej przez Uniwersytet RzeszowskiStowarzyszenie Explores.

Eksponaty wchodzące w skład wystawy przybliżają wiedzę z matematyki, biologii i fizyki. Wśród prawie 20 stanowisk znajdziemy zarówno modele anatomiczne, jak i te ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki. Będzie można ujrzeć powierzchnie prostokreślne, rozwiązać kilka zagadek geometrycznych, zbudować most wg pomysłu Leonarda da Vinci, czy też sprawdzić Pitagorasa za pomocą kierownicy.

Wszystkie eksponaty wymagają aktywności odwiedzających. Wiele z nich to prawdziwe zagadki wymagające logicznego myślenia i wyobraźni, a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie.

Zapraszamy już dziś do rejestracji na stronie: