Archiwum aktualności

Grandmaster John John Mac z Cebu na Filipinach gościem Uniwersytetu Rzeszowskiego

W dniach 06-14.05.2018 z wizytą na naszym Uniwersytecie przebywał Grandmaster John John Mac z Cebu na Filipinach, posiadacz czarnego pasa dzięsiątego stopnia i sześciokrotny mistrz świata w filipińskich sztukach walki, przedstawiciel federacji Cacoy Doce Pares.

Mistrz przybył do Rzeszowa na zaproszenie Grupy Filipińskich Sztuk Walki „Eskrima” przy Centrum Sportu i Rekreacji UR. W trakcie swojej wizyty Johna Maca wraz z trenerem sekcji mgr Maria Rusin. przyjął oficjalnie Pan Prorektor do Spraw Studenckich i Kształcenia dr hab. Wojciech Walat, prof. UR.

W trakcie pobytu w Rzeszowie mistrz John prowadził treningi oraz warsztaty ze studentami naszego Uniwersytetu i członkami Sekcji Grupy Filipińskich Sztuk Walki „Eskrima” oraz przeprowadził egzamin na stopień mistrzowski dla jej trenera.