Drugi przegląd w trakcie Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018

Już dzisiaj!
Drugi przegląd w trakcie Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018
Zapraszamy do obejrzenia filmów i wzięcia udziału w głosowaniu!

START: 15 marca 2018 (czwartek), godz. 14:30

MIEJSCE:

Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

al. Kopisto 2a, Rzeszów

1 piętro, sala nr 132,  (budynek A2 UR naprzeciwko Millenium Hall)

KATEGORIA SZKOLNA - 18 FILMÓW, czas trwania = 82'
W tej kategorii znajdują się filmy zrealizowane przez studentów / uczniów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów / uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji.

Terminy kolejnych  przeglądów konkursowych:
22 marca 2018 -
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP - 18 FILMÓW, czas trwania 75'
5 kwietnia 2018  - PODWÓJNA PROJEKCJA: FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI - 22 FILMY, czas trwania 55'
12 kwietnia  2018 KONKURS „Oh! People Love Animation” - 15 FILMÓW, czas trwania 120'

FILMY BĘDĄ WYŚWIETLANE Z POLSKIMI NAPISAMI
WSTĘP WOLNY!
Każdy widz będzie mógł zagłosować na maksymalnie trzy filmy, które jego zdaniem są najlepsze.

Zapraszamy do wzięcia udziału!O Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018

O Festiwalu O!PLA

Jak co roku na wiosnę, największy na świecie festiwal polskiej animacji wyruszy w wielką ogólnopolską trasę z najnowszymi i najlepszymi filmami z ostatnich dwóch lat. Na program 6. Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA złożą się trzy konkursy: Główny (podzielony na 5 kategorii: studyjną, szkolną, animowany wideoklip, formanimy i animowane fraszki), Teraz Dzieci Mają Głos! (podzielony na 2 kategorie: przedszkolną i wczesnoszkolną) oraz „Oh! People Love Animation” (konkurs międzynarodowy).

Z niemal 200. zgłoszeń jakie napłynęły na 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, po uważnym i wielokrotnym obejrzeniu każdego filmu, do Konkursu Głównego zostało zakwalifikowanych 66 filmów, zaś do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! – 24. Filmy w obu konkursach pochodzą z lat 2016 – 2018. W tym roku pojawi się zupełnie nowy Konkurs w ramach O!PLA – „Oh! People Love Animation” obejmujący laureatów Nagród Publiczności na zagranicznych festiwalach animacji w roku 2017. Ponadto, pragnąc upamiętnić wspaniałych artystów i Przyjaciół polskiej animacji, od tego roku każda z kategorii na O!PLA posiadać będzie swojego Patrona.