Archiwum aktualności

Dr hab. Antoni Nikiel, prof. UR i dr hab. Marek Olszyński, prof. UR powołani do Rady Artystycznej Nencki Art Collection.

Z okazji 100-lecia Instytutu Nenckiego 19 listopada 2018 r. w Sali wystawowej Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego odbył się wernisaż  wystawy 2nd Art & Science: „Sztuka Bioróżnorodności". To już druga edycja projektu Art & Science, inicjującego interakcję środowiska biologów molekularnych i artystów. Prezentowane prace powstały podczas sympozjum artystycznego i warsztatów, które odbyły się w Boskiej Dolinie k. Rzeszowa w dniach 30 września - 5 października 2018 r.

Wernisaż otworzyła  prezes zarządu Fundacji Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Hanna Fabczak witając i dziękując prof. Antoniemu Niklowi dziekanowi i prof. Markowi Olszyńskiemu prodziekanowi Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Janowi Ferencowi dyrektorowi Instytutu Artystycznego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Agnieszce Dobrzyń dyrektorowi Instytutu Nenckiego i prof.  Adamowi Szewczykowi z Instytutu Nenckiego pomysłodawcy i inicjatorowi projektu, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację wystawy. Podczas uroczystości wręczono prof. Antoniemu Niklowi i prof. Markowi Olszyńskiemu powołania do Rady Artystycznej Nencki Art Collection.

Ekspozycję prezentowaną na wernisażu tworzy 50 prac autorstwa pracowników, studentów i absolwentów  Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego  w Poznaniu, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK  w Toruniu, Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Wystawę można zwiedzać do 19 grudnia 2018 br.

informacja pochodzi ze strony - http://www.nencki.gov.pl

pełna informacja i galeria zdjęć - http://www.nencki.gov.pl/wernisaz-wystawy-2nd-art-i-science-sztuka-bioroznorodnosci?fbclid=IwAR37DUPRs7yKKRn-8asYgkM1HnTrIkJRzxSOA8zxHOKz7dHhgQUJMcsv9Dg