Diagnoza i terapia autyzmu

Jak zbudować prawidłową relację lekarz-pacjent z osobą autystyczną podczas rutynowej wizyty lekarskiej? Jakie oczekiwania wobec lekarzy mają osoby z autyzmem? Czy diagnoza autyzmu oznacza wyrok dla dziecka? Jak wyglądają najnowocześniejsze standardy diagnozowania oraz terapii osób z autyzmem? Jaki udział w terapii mają sami rodzice dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu?

Masz szansę poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące autyzmu od wybitnych specjalistów w tej dziedzinie!

W trakcie naszego spotkania spojrzymy na autyzm z kilku perspektyw - lekarzy, terapeutów, jak też i osób ze stwierdzonym zaburzeniem ze spektrum autyzmu oraz rodziców autystycznych dzieci.

·       Poznasz "złote standardy" diagnostyki zaburzenia na świecie bezpośrednio od ich współtwórcy.

·       Z prelekcji Międzynarodowego certyfikowanego szkoleniowca ADOS-2 dowiesz się w jaki sposób najnowsze metody diagnostyki wprowadzane są na teren Polski.

·       Zrozumiesz potrzeby i rzeczywistość osób z autyzmem dzięki relacji aktywnej zawodowo, autystycznej matki dwóch autystycznych córek.

Szczegółowy program wydarzenia:

Prof. Bryan King

Diagnoza autyzmu i droga do kryteriów DSM-5
/wystąpienie tłumaczone symultanicznie/

Dr n. med. Agnieszka Rynkiewicz

Tworzenie dobrych praktyk i standardów diagnozy autyzmu (ASD) w Polsce – rola
i miejsce narzędzi ADOS-2, ADI-R i SCQ w procesie diagnozy autyzmu

Mgr Agata Pieniążek

Rodzic a terapeuta - standardy terapii

Mgr Karolina Kalisz

Oczekiwania osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich wobec lekarzy - sztuka dobrej współpracy

Wzrost świadomości społecznej oraz ciągłe udoskonalanie metod diagnostyki niewątpliwie zaowocują zwiększeniem liczby rozpoznanych zaburzeń, a co za tym idzie większym prawdopodobieństwem spotkania się z problemami osób autystycznych
w przyszłości.

Nie przegap okazji na poszerzenie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu!

Przyjdź i ZROZUM AUTYZM!

Informacje o prelegentach w pliku poniżej.