Debata o prawach kobiet

8 marca odbyła się poświęcona prawom kobiet w aspekcie konstytucyjnego prawa równości debata akademicka „Silna słaba płeć – równość praw czy natur?” zorganizowana przez Koło Naukowe Prawa Ustrojowego Porównawczego UR. Swoją obecnością zaszczycili nas prelegenci: dr n. prawn. Anna Jacek – współpracownik Wydziału Medycznego, specjalista w zakresie prawa medycznego, dr Ewa Tłuczek-Tadla – nauczyciel akademicki Wydziału Pedagogicznego, specjalność „Edukacja obywatelska”, ks. Jan Kobak – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Debatę poprowadził dr Grzegorz Maroń – pracownik Wydziału Prawa i Administracji. Po wymianie poglądów zaproszonych Gości studenci mieli okazję podjąć debatę na temat wcześniej omówionych kwestii.

Foto - Michał Święcicki