Archiwum aktualności

Cykl wykładów i warsztatów z zakresu szeroko rozumianej humanistyki (temat przewodni – KOBIETA)

Serdecznie zapraszamy Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów do udziału w cyklu wykładów i warsztatów z zakresu szeroko rozumianej humanistyki (temat przewodni – KOBIETA), organizowanych przez Instytut Historii oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku akademickim 2017/2018

Miło nam Państwa poinformować, że w roku akademickim 2017/2018 dla szkół współpracujących z naszymi instytutami zorganizowaliśmy atrakcyjne zajęcia w formie wykładów i warsztatów. Spotkania z naukowcami będą odbywać się w wybrane poniedziałki każdego miesiąca, w godz. od 10.00 do 13.00, w salach wykładowych Instytutu Historii oraz Instytutu Filologii Polskiej (al. Rejtana 16c w Rzeszowie).

Cykl zajęć rozpoczniemy 30 października 2017 roku, natomiast 20 listopada br. zaplanowaliśmy prelekcje inaugurujące współpracę ze szkołami w roku akademickim 2017/2018, zapraszając na niezwykle interesujące wykłady, które wygłoszą prof. dr hab. Kazimierz Ożóg (językoznawca) oraz dr hab. prof. UR Piotr Berdowski (historyk).

W tym dniu dyrektorzy obu instytutów mają również zaszczyt zaprosić Państwa Dyrektorów współpracujących z nami szkół w celu podpisania bądź odnowienia porozumień pomiędzy szkołą a Uniwersytetem Rzeszowskim, a także odbycia rozmów dotyczących kierunków dalszej współpracy.

Wszystkich zainteresowanych proponowaną formą współpracy prosimy o wypełnienie formularza, który został dołączony do niniejszego pisma przewodniego.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Pozostając z wyrazami szacunku, wyrażamy nadzieję na zainteresowanie naszym przedsięwzięciem

dr Agnieszka Kawalec

zastępca Dyrektora Instytutu Historii UR

ds. dydaktyki

dr Magdalena Patro-Kucab

zastępca Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UR

ds. dydaktyki i organizacji

Szczegółowy harmonogram w pliku do pobrania poniżej.