Archiwum aktualności

Chór Wydziału Muzyki miał przyjemność i zaszczyt wziąć udział w niezwykłej trasie koncertowej, która obejmowała cykl projekcji filmu ,,Władca Pierścieni" z muzyką na żywo. Twórcą muzyki jest Howard  Shore – kanadyjski kompozytor muzyki filmowej i dyrygent, zdobywca trzech Oscarów. Zespół przygotowany  przez dr Bożenę Stasiowską-Chrobak 12 stycznia wyruszył w 14-dniową trasę: Warszawa - Wrocław - Szczecin - Katowice - Gdańsk, w  której współuczestniczyli:  Chór Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia", Poznański Chór Chłopięcy oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej & Przemyslaw Piotr Pasternak.  Dyrygent  Shih-Hung Young już na próbach zaraził  wykonawców pozytywną energią, a jego profesjonalne podejście do pracy z chórem oraz orkiestrą można było zobaczyć na koncertach. W przedsięwzięciu brała również udział znana wokalistka Justyna Steczkowska. Poznanie i praca z nią były dla chórzystów ogromną przyjemnością. Występy odbywały się w największych salach widowiskowych i cieszyły się niezwykłym uznaniem publiczności. Dla Chóru Wydziału Muzyki było to całkowicie nowe doświadczenie i mamy nadzieję, że nie ostatnie!