Biesiada artystyczna w Boskiej Dolinie

Zespół dziekański Wydziału Sztuki UR, razem z gospodarzem ośrodka agroturystycznego Boska Dolina w Dylągówce k. Rzeszowa – panem Antonim Boskiem, w ramach pierwszej z zaplanowanych edycji Biesiady Artystycznej w tej miejscowości, dnia 25.11 br. zorganizował  bardzo udaną imprezę dla miłośników sztuki, jazdy konnej, lokalnych produktów ekologicznych  i... szermierki!

Podczas tego elitarnego spotkania, w  jak zawsze gościnnym ośrodku  p. Boska, odbyło się uroczyste odsłonięcie balistycznego muralu zrealizowanego w ramach praktyk przez  p. Magdalenę Skowron, studentkę Pracowni Technik Malarskich WS UR, pod opieką  merytoryczną p. Macieja Filipa z rzeszowskiej  Pracowni Kompleksowej Konserwacji Zabytków – M. Filip,  A. Filip S.C.

Prezentowany był też dorobek z drugiej edycji  polsko-ukraińskich warsztatów  art. "Portret Intymny", przeprowadzonych w Boskiej Dolinie przez  panią   Kamilę Bednarską - pracownika naszej rzeszowskiej  uczelni  i przedstawicielki  Fundacji Inwencja, współorganizatora tego projektu. Tuż po uroczystym odsłonięciu malowidła i prezentacji kopii malarskich - również autorstwa adeptów sztuk pięknych z  WS UR - odbyła się premiera filmowych portretów wybranych wykładowców tego wydziału, zrealizowanych w ramach zajęć przez  studentów   pod opieką reżyserską pani Justyny Łuczaj–Salej, absolwentki łódzkiej filmówki.

Niezwykłą atrakcją tego spotkania  był też pokaz  fechtunku sportowego oraz bronią  białą, w wykonaniu mistrza  szermierki - doktora Gabriela Szajny z Wydziału Wychowania Fizycznego UR, który kontynuuje tradycje szkoły szermierczej Michała Starzewskiego.

W linku poniżej przedstawiamy reportaż z tego wydarzenia, autorstwa p. redaktor Aliny Bosak:

Wszystkie fotografie z pierwszej edycji Artystycznej Biesiady WS UR w Boskiej Dolinie są autorstwa p. Majki Ginalskiej.