Badania nad sztuką sakralną XIX i XX w. Malarstwo monumentalne

Centrum Dokumentacji Współczesnej Sztuki Sakralnej przy Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na obrady VI Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Badania nad sztuką sakralną XIX i XX w. Malarstwo monumentalne, które odbędą się w dniach 18 – 19 października 2018 roku w Rzeszowie.

Sympozjum zostało objęte patronatem:

prof. dr. hab. Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

J.M. prof. dr. hab. Sylwestra Czopka, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Zapraszamy także do udziału w wydarzeniach towarzyszących obradom sympozjum: wernisażu wystawy Między abstrakcją a figuracją. Projekty witraży Teresy Reklewskiej 18 października 2018 o godzinie 18:00 w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie oraz spotkaniu z prof. Joanną Piech oraz prof. Romanem Kalarusem w dniu 19 października 2018 o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Poniżej znajdują się: program obrad konferencji oraz zaproszenia na wernisaż wystawy i spotkanie.

Obrady konferencji będą się odbywały w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego:

ul. Prof. S. Pigonia 8, Rzeszów