Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Kapitalny weekend lekkoatletów z AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego za nami.

W dniach 26-28 maja 2017 roku w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi reprezentanci zdobyli 3 brązowe medale w kategorii Open oraz 8 medali w kategorii Uniwersytetów.

Brązowy medal zdobyli:
Dorota Skiba – skok w dal z wynikiem 5,81 m
Hubert Kalandyk – 200 m z wynikiem 21,77 s

Igor Kopala – skok wzwyż – 2,03 m

W kategorii Uniwersytetów brązowy medal zdobyła drużyna męska (13 miejsce Open) zdobywając 444 punkty. Do drugiego miejsca brakło jedynie 28 punktów.

1) 3 miejsce – sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie: Marcin Kuliga, Dawid Fil, Damian Kic, Maciej Tomaszewski

2) 2 miejsce – Dorota Skiba

3) Hubert Kalandyk: 2 miejsce – 200m i 3 miejsce – 100 m

4) 2 miejsce Igor Kopala

5) Bartłomiej Wierzbicki: 2 miejsce w trójskoku (13,99 m) i 3 miejsce w skoku w dal (6,63 m – wyrównanie rekordu życiowego)

6) 3 miejsce Marcin Kuliga – 800 m (1,53,27)

Skład drużyny AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego 1. Dorota Skiba (Wydział Wychowania Fizycznego) 2. Rena Majchrowicz (Wydział Wychowania Fizycznego) 3. Katarzyna Kargol (Wydział Wychowania Fizycznego) 4. Hubert Kalandyk (Wydział Wychowania Fizycznego) 5. Dawid Olszowy (Wydział Wychowania Fizycznego) 6. Bartłomiej Wierzbicki (Ochrona środowiska) 7. Igor Kopala (Wydział Wychowania Fizycznego) 8. Marcin Kuliga (Wydział Medyczny) 9. Dawid Fil (Wydział Wychowania Fizycznego) 10. Damian Kic (Wydział Wychowania Fizycznego) 11. Maciej Tomaszewski (Wydział Prawa) 12. Paweł Smędowski (Wydział Medyczny)

Trenerzy: 1) Lesław Lassota 2) Mirosław Wierzbicki z CWKS Resovia Rzeszów

Gratulacje dla wszystkich medalistów oraz uczestników Mistrzostw oraz życzymy nowych rekordów życiowych w kolejnych startach!!!

AZS Uniwersytet Rzeszowski