Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym, Warszawa 2017

W dniach 3 do 5 maja br., w Warszawie odbyły się AMP w Brydżu Sportowym z udziałem reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, jako jedynego przedstawiciela ze szkół wyższych Podkarpacia. Nasi brydżyści wystąpili w składzie: dr Anna Cisek, mgr Ilona Bobko, prof. Aleksander Bobko, dr Adam Najdecki, mgr Tadeusz Marut, mgr Janusz Słonina, Mateusz Kopko - student 1 roku II stp. Informatyki i mgr Adam Maryniak, opiekun i grający zawodnik Sekcji Brydża Sportowego w Klubie Uczelnianym AZS UR.

Był to drugi występ brydżystów UR w tych prestiżowych zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Biorąc pod uwagę to, że pięciu zawodników z ośmiu startujących z UR, debiutowało w rozgrywkach AMP-u, występ ich należy uznać za udany.

Najlepszy wynik w Turnieju Par Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyli Ilona Bobko/Aleksander Bobko, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów (pośród 32 startujące par) oraz 14 miejsce w klasyfikacji generalnej TP AMP-u w Polsce, gdzie ogółem wystartowało 106 zespołów!

W klasyfikacji uniwersytetów reprezentacja UR została sklasyfikowana na 7 miejscu, a wśród uczelni wyższych z Polski zajęliśmy siedemnaste miejsce, co dla tej młodej sekcji istniejącej w strukturach KU AZS UR od kilku lat, jest sporym osiągnięciem.

Gratulujemy i dziękujemy! Mistrzostwa rozgrywane były w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie, Plac Powstańców Warszawy 2

Organizatorem wzorowo przeprowadzonych Mistrzostw była Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie na czele z grającym w mistrzostwach Panem Rektorem prof. Witoldem Bieleckim i Panią Prezes KU AZS ALK Anną Perzyńską.