Archiwum aktualności

Akademicki Turniej Szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Polska - Kaukaz 2017

Akademicki Turniej Szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego - Polska - Kaukaz 2017, Rzeszów 13.10.2017 r. w ramach VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kaukaz - Historia, Przemiany, Perspektywy”

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim oraz ośrodkami naukowymi z Kaukazu: Bakijskim Uniwersytetem Państwowym, Erywańskim Uniwersytetem Państwowym, Tbiliskim Uniwersytetem Państwowym, zostanie zorganizowany Akademicki Turniej Szachowy Polska - Kaukaz 2017 o puchar Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, w ramach VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Kaukaz - Historia, Przemiany, Perspektywy”

Uczestnikami turnieju będą naukowcy, studenci, doktoranci, uczestnicy konferencji, przedstawiciele akademiccy ośrodków naukowych z Polski i Kaukazu.

Wśród zaproszonych gości będą: Ambasadorzy z regionu Kaukazu, Rektor UR, Prorektor YSU,  Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UR, Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego UR, Dyrektor Instytutu Wschodniego UAM, Dyrektor Instytutu Historii UR, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji Polonijnych z Kaukazu oraz uniwersytetów z Rzeszowa, Poznania, Baku, Erywania, Tbilisi, Krasnodaru, Piatigorska, Groznego, Władykaukazu, itp.

Serdecznie zapraszamy do dopingowania wszystkich zawodników biorących udział w turnieju.

Turniej zostanie zorganizowane we współpracy z Wydziałem Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Turniej odbędzie się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w dniu 13.10.2017 r.

(Budynek A0, Aula A0, ul. Pigonia 1, 35-959 Rzeszów)

w imieniu organizatorów

Adam Maryniak

Dariusz Popek

INFORMACJE O TURNEJU:

1.      Organizatorzy

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Wydział Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego

2.      Patronat honorowy

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek

3.      Cel turnieju:

Celem turnieju jest nawiązanie kontaktów pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim oraz ośrodkami naukowymi z Kaukazu; promocja Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz popularyzacja szachów w środowiskach akademickich.

4.      Termin i miejsce rozgrywek:

Turniej odbędzie się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego w dniu 13.10.2017 r. (piątek) Budynek A0, Aula 126, ul. Pigonia 1, 35-959 Rzeszów.

5.      Warunki uczestnictwa:

W turnieju mogą uczestniczyć naukowcy, studenci, doktoranci, uczestnicy konferencji, przedstawiciele akademiccy ośrodków naukowych z Polski i Kaukazu oraz osoby zaproszone przez organizatora.

6.      System rozgrywek i tempo gry:

System szwajcarski kontrolowany na dystansie 4 rund, tempo gry 10 minut na zawodnika.

7.      Nagrody:

Zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych grupach otrzymają puchary Rektora Wszyscy otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

8.      Zgłoszenia

Należy przesłać informację w sprawi chęci wzięcia udziału w turnieju na adres historia1921@o2.pl do 10.10.2017 r.

Udział w turnieju należy potwierdzić do godziny 12:00 na sali gry przed rozpoczęciem
1 rundy.

9.      Uwagi końcowe

Ostateczna interpretacja reguł turnieju należy do organizatora.