6. Turniej Szachowy w Uniwersytecie Rzeszowskim

25 maja br., odbył się 6. Turniej Szachowy, który zakończył IV edycję Grand Prix Klubu Uczelnianego AZS i Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego w Szachach, w roku akademickim 2016/2017 organizowany pod patronatem pana prorektora UR dr hab. Wojciecha Walata, prof. UR.

W ciągu roku akademickiego rozegrano sześć turniejów po 7 rund w każdym z nich, grano Systemem Szwajcarskim P-15, a do klasyfikacji generalnej zaliczano 5 najlepszych wyników każdego zawodnika. W IV GP UR w Szachach wzięło udział ponad sześćdziesięcioro szachistek i szachistów, uczniów SP i Gimnazjum, studentów, absolwentów i pracowników UR, a także szachistów Podkarpacia i Małopolski.

Po raz pierwszy "Królewską grę" na Uniwersytecie Rzeszowskim rozgrywano w tak doborowym szachowym gronie. Udział w zawodach wzięli medaliści Mistrzostw Rzeszowa na czele z pięciokrotnym ich zwycięzcą Krzysztofem Pulikiem, medaliści Akademickich Mistrzostw Polski ( Angelika Włodyka PRz, Damian Lewtak UR), laureaci Olimpiad Szachowych Szkół Podstawowych, Gimnazjady i Licealiady.

Sędzią Głównym IV GP był pan Maciej Woźniak, który te zawody prowadzi od czterech lat na UR nie pobierając żadnego wynagrodzenia za swoją pracę.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów szachowych jest mgr Adam Maryniak, st. wykładowca w CSiR UR, opiekun Sekcji Szachowej KU AZS UR.

Nagrody pieniężne w tej edycji ufundowali:

Firma SpólNet Prezes Tadeusz Świeboda

Firma Limblach Zaczernie Pan Rafał Włodarczyk

Nagrody rzeczowe: GC NOWINY, KU AZS UR i Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów UR.

Dwudziestu najlepszych szachistów IV GP UR w klasyfikacji generalnej zagra w III Symultanie Szachowej z Mistrzem Międzynarodowym Mateuszem Bobulą organizowanej 12 czerwca o godz.17.00 w Sali Senatu UR przy ul. T. Rejtana 16 C z okazji Święta Uniwersytetu Rzeszowskiego.