100 lat wzajemnych relacji polsko-amerykańskich

6 grudnia 2017 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się jedno z organizowanych w całej Polsce spotkań z przedstawicielami służb dyplomatycznych USA. Gościem w naszej uczelni była Pani Konsul - Pamnela de Volder. Ze strony UR w spotkaniu, poza liczną grupą studentów i pracowników uczestniczyli: prof. Marek Koziorowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz dr hab., prof. UR Wojciech Walat, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia. Spotkanie prowadziła Pani dr hab. prof. UR Agnieszka Uberman z Instytutu Filologii Angielskiej.

Jednym z elementów spotkania było połączenie z Ambasadorem USA Panem Paulem Jonesem, który przedstawił uczestników spotkania w poszczególnych lokalizacjach w całej Polsce oraz opowiedział o historii wzajemnych relacji na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek, którego zasadczniczą częścią był przeygotowany specjalnie na tę okazję tort.

Cudowna atmosfera spotkania pozwala zakłądać, że czekają nas kolejne lata owocnej współpracy pomiędzy naszymi krajami.

Zobacz fotorelację autorstwa Michała Święcickiego.