AZS Uniwersytet Rzeszowski w Akademickim Młodzieżowym Pucharze Polski Srebro siatkarzy, drużyna kobiet zajęła czwarte miejsce

Drużyny Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Rzeszowski świetnie zaprezentowały się w turnieju finałowym tegorocznej edycji Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski  rozgrywanym w Lublinie w dniach 27-29.01.2023r.
Zespół kobiet ostatecznie zajął 4 miejsce ulegając w decydujących spotkaniach po zaciętej walce kolejno zespołom KU AZS AWF Wrocław 1:3 oraz KU AZS Politechnika Gdańska 1:3.
Zespół męski po znakomitym pojedynku półfinałowym pokonał KU AZS Politechnika Wrocławska 3:0.
W meczu finałowym - rozgrywanym we wspaniałej oprawie w Hali Sportowej Globus oraz relacjonowanym na żywo w kanale PolsatSportNews - nasi zawodnicy pomimo ambitnej postawy nie sprostali rywalowi KU AZS MANS Warszawa przegrywając 1:3.
Sam udział w pierwszym historycznym Finale AMPP obu naszych drużyn był wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym i pokazał ogromny potencjał akademickiego sportu na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Wyróżnienie indywidualne Finału AMPP 2022 - najlepszy przyjmujący Michał Curzytek

Skład zespołu kobiet: Puchalska Weronika (kapitan zespołu), Jawor Wiktoria, Kuźniar Zuzanna, Podsiadły Jagoda, Dybaś Dominika, Ładziak Łucja, Juda Weronika, Koziańska Julia, Lubas Jagoda, Midura Julia, Kozak Justyna, Syrek Magdalena, Betlej Emilia, Rączka Kinga, Świerczek Milena, Chrzanowska Emilia, Gwizdak Maja, Trener: Gabriel Bobula

Skład zespołu mężczyzn: Czaja Dominik (kapitan drużyny), Curzytek Michał, Dopart Jakub, Gąsior Piotr, Kufel Krzysztof, Krzanowski Gabriel, Machnica Gracjan, Dereń Witold, Kozek Bartosz, Nowak Wojciech, Mazurkiewicz Jędrzej, Mróz Przemysław, Herda Jakub, Kałucki Kacper, Stareńczak Hubert, Charzewski Maciej, Szpakowski Konrad, Warchałowski Olaf, Olechowski Jakub, Głuszko Mikołaj, Bąk Tomasz, Skowron Michał, Trenerzy: Jacek Podpora, Wojciech Bajorek
Bardzo dziękujemy władzom Uniwersytetu Rzeszowskiego za wsparcie i pomoc w popularyzacji sportu wśród społeczności akademickiej.

Gorące podziękowania dla kibiców których wspaniały doping był z nami cały czas!