150 licealistów na warsztatach w Instytucie Nauk o Polityce

Prawie 150 uczniów podkarpackich szkół średnich wzięło udział w piątek, 6 grudnia w warsztatach zorganizowanych w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajęcia prowadzone dla licealistów do cykliczne wydarzenie, które odbywa się w Instytucie. Tematyka zajęć dotyczy aktualnych tematów związanych z politologią lub bezpieczeństwem wewnętrznym. W tym roku, w ramach trzech paneli, uczniowie szkół średnich mogli podyskutować o zagadnieniach związanych z polityką klimatyczną, uczestnictwem młodych osób w życiu publicznym oraz samorządem terytorialnym. Zajęcia prowadzili pracownicy Instytutu Nauk o Polityce dr hab. Grzegorz Bonusiak, prof. UR, mgr Dominik Boratyn, mgr Damian Wicherek oraz mgr Karol Piękoś. Uczniowie mieli także okazję poznać kierunki studiów prowadzone w Instytucie oraz zasady rekrutacji.