Aktualności

12 medali podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu!

W dniach 12–14 maja 2023 r. na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się VII edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. W zawodach pływackich wzięło udział około 80 uczestników reprezentujących kluby uczelniane AZS.

Biuro do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami i Klub Uczelniany AZS UR reprezentowało 7 studentów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Debiutujące na tego typu zawodach, Barbara Nowak (studentka IV roku na kierunku Lekarskim), zdobyła I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym, Aleksandra Łoboda (studentka V roku studiów magisterskich na kierunku Dietetyka), wywalczyła II miejsce na dystansie 25 m oraz II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Klaudia Pachuta (studentka I roku studiów uzupełniających na kierunku Sztuki Wizualne), zdobyła I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Medalu nie udało się zdobyć Wioletcie Bator (studentka I roku studiów uzupełniających na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna), mimo tego, że na zawodach pobiła swoje rekordy życiowe.

Wśród mężczyzn z sukcesem debiutowali Gracjan Nowak (student I roku na kierunku Wychowanie Fizyczne) zdobywając II miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i III miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz Patryk Bem (student III roku na kierunku Administracja), zdobywając I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i II miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym.

Reprezentanci UR wzięli również po raz pierwszy udział w wyścigach sztafetowych. Sztafeta męska w składzie Paweł Biernacki (student VI rok u na kierunku Lekarskim), Gracjan Nowak, Patryk Bem i Dominik Dendura (absolwent UR), płynąca na dystansie 4 × 25 m stylem dowolnym zajęła 2 miejsce.

Podczas zawodów pływakami opiekował się trener mgr Artur Szymański. Studenci na co dzień trenują pod okiem trenerów dr hab. Iwony Tabaczek-Bejster, prof. UR oraz mgr. Artura Szymańskiego.