10 medali zawodników KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego na AMP w Lekkiej Atletyce w Poznaniu!

Reprezentacja naszego AZS przywiozła do stolicy Podkarpacia ciężki worek wypełniony medalami!

W ciągu 3 dni zmagań, na stadionie Golęcin w Poznaniu, nasi sprinterzy, długodystansowcy i skoczkowie zostawili na tartanie całe serce, co zaowocowało świetnymi wynikami i radością z wywalczonego podium.

W najlepszej trójce w klasyfikacji generalnej uplasowali się:

Michał Zieleń - w biegu na 1500m

Magdalena Golec, Emilia Dąbek, Wiktoria Wrońska i Judyta Zwolińska - w sztafecie 4x100m

Marcin Jachym - w skoku wzwyż

W klasyfikacji zawodników uniwersytetów na podium stanęli:

Michał Zieleń - w biegu na 1500m

Wiktoria Miąso - w skoku wzwyż

Marcin Jachym - w skoku wzwyż

Wiktoria Wrońska - w biegu na 100m i w biegu na 200m

Patryk Marszałek - w biegu na 3000m i w biegu na 1500m

Tuż za podium, na 4 miejscu zmagania zakończyła Wiktoria Miąso skacząca wzwyż oraz sztafeta 4x400 w składzie Kacper Szwedo, Hubert Sopel, Patryk Marszałek i Michał Zieleń.

Świetne wyniki w eliminacjach dały szansę walki o medale również Judycie Zwolińskiej (100m), Oliwerowi Wdowikowi (100m) i Magdalenie Golec (skok w dal).

Nasi lekkoatleci nie zamierzają zwalniać tempa i zaraz po powrocie wrzucają wyższy bieg w przygotowaniach do przyszłorocznych AMP i Mistrzostw Polski Młodzieżowców.