Aktualności

Filtruj wyniki

Jeśli interesuje Cię studiowanie albo prowadzenie badań naukowych w Stanach Zjednoczonych lub po prostu chcesz posłuchać o USA, weź udział w wydarzeniu "Fulbright Day" (na Politechnice Rzeszowskiej).

W ubiegłą sobotę para turniejowa ZPiT UR „Resovia Saltans”– Katarzyna Momola i Jakub Kogut – zdobyła złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Dobczycką kozę”! Para reprezentująca Uniwersytet Rzeszowski rywalizowała na parkiecie w czterech polskich tańcach narodowych: krakowiaku, oberku, kujawiaku i mazurze, pokonując tancerzy z innych akademickich i nieakademickich ośrodków tanecznych w Polsce.

Od piątku (2 czerwca), godziny 13.00, ustanowione zostały godziny rektorskie dla studentów studiów stacjonarnych!

Reprezentacja naszego AZS przywiozła do stolicy Podkarpacia ciężki worek wypełniony medalami! W ciągu 3 dni zmagań na stadionie Golęcin w Poznaniu, nasi sprinterzy, długodystansowcy i skoczkowie zostawili na tartanie całe serce, co zaowocowało świetnymi wynikami i radością z wywalczonego podium.

W dniach 1-3.05.2023 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn - Półfinał C. W zawodach wzięło udział łącznie 10 zespołów z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gliwic i Opola. Reprezentanci KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wywalczyli piąte miejsce, awansując tym samym do finału, który odbędzie się w maju w Opolu.

W niedzielę 16 kwietnia 2023 roku odbyły się zawody w ergometrze wioślarskim. Gospodarzem imprezy była Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.