Aktualności

Kajakiem na orientację w Rzeszowie

W sobotę, 20 maja 2023 r., nad Zalewem Rzeszowskim odbyła się coroczna impreza Kajakiem na orientację.

Organizacji tego przedsięwzięcia podjęło się Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego, 56 Wodna Drużyna Harcerska oraz Rzeszowski Klub Kajakowy. W imprezie wzięło udział 23 dwuosobowych osad, które zostały podzielone na trzy kategorie: kobiety, mixty i mężczyźni.

Zadaniem uczestników było pokonanie kajakiem trasy liczącej ok. 8 km w czasie krótszym niż 2 godziny i zaliczenie 8 punktów kontrolnych rozmieszczonych w różnych częściach Zalewu. W klasyfikacji liczyła się w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów, a następnie czas. Start oraz meta znajdowały się przy Rzeszowskim Klubie Kajakowym.

Najlepszym osadom wręczono puchary i medale, a dla każdego uczestnika dyplom. W kategorii kobiet najlepsze okazały się Zofia i Katarzyna Panek (Fjaka Team) z czasem 1h, 54 minuty i 12 sekund. Ze srebrnego medalu cieszyły się  Dominika Szydłowska  i Julia Pas (Klusecznki), które wprawdzie trasę pokonały szybciej, ale nie zaliczyły wszystkich punktów. W mixtach, gdzie konkurencja była największa   zwycięstwo odnieśli Kinga Szmuc z Dawidem Dzióbą (Para nie do pary) zaliczając wszystkie punkty w 1:11.01. Drugie miejsce wywalczyli (Banasie), czyli Anastasia i Krystian Banaś 1:15.07, a na trzecim miejscu dopłynęły Szarotki Rzeszów czyli i Małgorzata i Józef Klimasz uzyskując czas 1:17:30. W kategorii mężczyzn, zwyciężyli Mirosław Marek i Zbigniew Kruk zaliczając wszystkie punkty i zdobywając czas 1:14:00. Drugie miejsce, zaliczając również wszystkie punkty, zdobyli Artur i Marcin Żelazko, a brązowe medale trafiły do Tomasza Sznajdera i Dariusza Banasia, którzy swoja osadę nazwali Geriatria team.