Aktualności/News
Doktorantka Uniwersytetu Rzeszowskiego Przewodniczącą Porozumienia Doktorantów Uczelni Przyrodniczych
Mamy przyjemność poinformować, iż mgr inż. Aleksandra Stasik, doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego (II rok, dyscyplina nauki fizyczne), została w dniu 29 grudnia 2025 roku wybrana na Przewodniczącą Porozumienia Doktorantów Uczelni Przyrodniczych.
W dotychczasowej działalności Aleksandra Stasik była zaangażowana w realizację inicjatyw o charakterze organizacyjnym i samorządowym, obejmujących m.in. koordynację wydarzeń naukowych oraz działania ukierunkowane na rozwój współpracy i komunikacji w środowisku akademickim. Zdobyte doświadczenie organizacyjne stanowi istotne zaplecze dla pełnienia funkcji o zasięgu ogólnopolskim.
W pracy naukowej zajmuje się wysokorozdzielczą spektroskopią molekularną, prowadząc badania nad strukturą energetyczną tlenku węgla, wykorzystywane w analizie i interpretacji danych astrofizycznych.
Porozumienie Doktorantów Uczelni Przyrodniczych jest ogólnopolską reprezentacją środowiska doktorantów, podejmującą działania na rzecz współpracy międzyuczelnianej, rozwoju kompetencji doktorantów oraz wymiany doświadczeń w obszarze nauk przyrodniczych.
Serdecznie gratulujemy!