Dyscypliny naukowe i artystyczne/ Scientific and artistic disciplines

Szkoła Doktorska UR rekrutuje kandydatów na wszystkie dyscypliny, w których Uniwersytet Rzeszowski ma prawo do nadawania stopnia doktora. Rekrutacja odbywa się zgodnie z podziałem na dyscypliny:

The UR Doctoral School admits candidates for all disciplines in which the University of Rzeszów has the right to confer a doctoral degree. Admissions are conducted according to the division into disciplines:

1. naukowe / scientific:
  • archeologia / archaeology
  • ekonomia i finanse / economics and finance
  • filozofia / philosophy
  • historia / history
  • językoznawstwo / linguistics
  • literaturoznawstwo / literary studies
  • nauki biologiczne / biological sciences
  • nauki fizyczne / physical sciences
  • nauki medyczne / medical sciences
  • nauki o kulturze fizycznej / physical culture science
  • nauki o polityce i administracji / political science and public administration
  • nauki o zdrowiu / health sciences
  • nauki prawne / law
  • nauki socjologiczne / sociology
  • pedagogika / education
  • rolnictwo i ogrodnictwo / agriculture and horticulture
  • technologia żywności i żywienia / nutrition and food technology
  1. artystyczne / artistic:
  • sztuki muzyczne / music
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki / fine arts and art conservation

W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat wskazuje dyscyplinę, w której chce odbywać kształcenie. Kandydat może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego na dwie lub więcej dyscyplin. W przypadku zakwalifikowania do przyjęcia na więcej niż jedną dyscyplinę, kandydat jest zobowiązany do wyboru tylko jednej dyscypliny i rezygnacji z pozostałych przed rozpoczęciem procesu kształcenia.

During the admissions procedure, the candidate indicates the discipline in which he/she wants to be educated. The candidate may enter the admissions procedure for two or more disciplines. In the case of qualifying for admission to more than one discipline, the candidate is obliged to choose only one discipline and resign from the others before commencing the educational process.