O Nas

Kondolencje w z związku ze śmiercią Pana Tadeusza Ferenca, Honorowego Słuchacza UTW-UR.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

/ks. Jan Twardowski/

Szanowna Pani Aleksandra Ferenc!

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Tadeusza Ferenca – byłego Prezydenta Rzeszowa, Honorowego Słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Uniwersytetu Rzeszowskiego.

To dzięki Panu Prezydentowi, Rzeszów tak pięknie rozkwitł i rozwija się. Jego wizja sprawiła, że nasze miasto budzi zachwyt u przyjezdnych, a mieszkańcom żyje się dobrze, bezpiecznie i wygodnie.

My seniorzy jesteśmy wdzięczni m.in. za wprowadzenie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie czy choćby za inicjatywę potańcówek na świeżym powietrzu.

Jako UTW-UR mieliśmy ten zaszczyt, że Pan Prezydent przyjął u nas honorowe uczestnictwo i mogliśmy Go gościć na naszych uroczystościach – mamy w pamięci ostatnie z Państwa udziałem spotkanie w Klubie Seniora 80+ w maju bieżącego roku.

Składamy Szanownej Pani szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci Małżonka, mamy nadzieje, że czas przyniesie ukojenie sercu, a oparcie w rodzinie i gronie przyjaciół pozwoli ten trudny okres przejść, by tylko zdrowie było z Panią.

|Z wyrazami poważania

Zarząd i Słuchacze

Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów, 29 sierpnia 2022 r.

OSTATNIE  POŻEGNANIE

Śp. Tadeuszowi Ferencowi

Na całym bożym świecie,

wiecznego nie ma nic.

Skończył się cudowny sen.

Serce Prezydenta przestało bić.

Śmierć to symfonii ostatnia nutka.

Człowiek ją pisze, przez życie całe.

Na ziemi jest tylko pielgrzymem.

Ludzkie życie jest krótkotrwałe.

Dziś płaczą drzewa i niebo.

Zawodzi też wiatr i łka.

Wśród krzewów szlocha,

nawet zbłąkana mgła.

Mieszkańcy będą Go mile wspominać,

bo zostawił małą cząstkę siebie,

w każdym zakątku naszego miasta.

Nagroda dla Niego, czeka w niebie.

Będzie szczęśliwy w Raju.

Tam znajdzie swoje miejsce.

Znaczenie bowiem straciły,

wszystkie sprawy ziemskie.

Jezus Mu pokój i szczęście da.

Jak tę pustkę zniesie rodzina?

Na tę myśl serce im pęka.

Będą tęsknić o to się lękam.

Z żalem i z łezką w oku Go żegnamy.

Jak sen przeminęło Jego życie,

lecz pamięć o Nim trwać będzie,

bo nadal toczy się życie.

/Maria Rudnicka/

Szanowni Państwo,

w imieniu wspólnoty samorządowej mieszkańców Rzeszowa przekazuję serdeczne podziękowania za pamięć i uznanie dla zmarłego w minioną sobotę Pana Tadeusza Ferenca, wieloletniego Prezydenta i Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji, człowieka bezgranicznie oddanego pracy na rzecz samorządu terytorialnego i społeczności lokalnych, a przede wszystkim wielce zasłużonego dla dynamicznego rozwoju naszego miasta.

Dziękuję również za kondolencje przekazane rodzinie Pana Tadeusza Ferenca.

Władze samorządowe i mieszkańcy Rzeszowa pożegnają zmarłego Prezydenta w trakcie uroczystości pogrzebowych, które odbędą się w piątek, 2 września br.

Rozpocznie je o godzinie 13:00 Nabożeństwo Żałobne w Katedrze Rzeszowskiej Najświętszego Serca Pana Jezusa przy al. Generała Władysława Sikorskiego 21.

Pożegnanie zmarłego odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym – Rzeszów Wilkowyja przy ul. Cienistej. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 15:00.

Prosimy o potwierdzenie obecności  na adres kp@erzeszow.pl

Konrad Fijołek

Prezydent Miasta Rzeszowa