Zajęcia Terenowe z Ochrony Środowiska i Przyrody

Początkiem czerwca studenci drugiego roku na kierunku Biologia w ramach zajęć terenowych z Ochrony Środowiska i Przyrody odwiedzili Magurski Park Narodowy. Było to możliwe dzięki nawiązanej współpracy Instytutu Biologii i Biotechnologii z MPN. Ćwiczenia praktyczne były prowadzone przez dr hab. prof. UR  Konrada Leniowskiego oraz pracownika parku Pana Jarosława Sochadzkiego. W trakcie zajęć można było zaobserwować: z jakimi problemami zmaga się Magurski Park Narodowy, jak trudno jest pogodzić ochronę przyrody z potrzebami lokalnej społeczności, jakie działania należy prowadzić aby zachować tereny cenne przyrodniczo w możliwe naturalnej formie oraz jak duże jest to wyzwanie.

Ciekawym zdarzeniem podczas ćwiczeń terenowych było „powitanie” grupy studentów przez nisko przelatującego orlika krzykliwego tuż po porannym przekroczeniu granicy parku. Jest to ptak drapieżny licznie występujący na terenie MPN i to właśnie jego sylwetka znajduje się w logo parku.