Startuje UwaRzone

Po okresie planowania, uzgadniania, szacowania kosztów i przychodów wreszcie rusza nasz... uczelniany... Browar Uniwersytecki.

Piwowarstwem na skalę "domowa" nasi studenci zajmują się od lat w ramach studiów przygotowując piwa w ramach ćwiczeń i na różnorakie imprezy uczelniane.

Obecnie będzie okazja poznać realia produkcji masowej już nie z pozycji zwiedzającego browar ale niejako wytwórcy.

Szczegóły cały czas są dogrywane więc proszę śledzić social media :)

UwaRzone | Facebook

Powstało również nowe Studenckie Koło Naukowe

W dniu 24.02.2023 r. w Kolegium Nauk Przyrodniczych, przy Instytucie Biologii i Biotechnologii, powołano Studenckie Koło Naukowe "Browarników".

SKN "Browarników" jest interdyscyplinarnym Kołem Naukowym, którego szeregi zasilają studentki i studenci z różnych Kolegiów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Główną misją SKN "Browarników" jest współtworzenie i rozwój studenckiego browaru UwaRzone a także poznanie i szerzenie wiedzy związanej z browarnictwem.