dr hab. Joanna Janowska-Augustyn, prof. UR

Instytut Sztuk Pięknych
Zakład Grafiki Warsztatowej i Teorii Sztuki

Kontakt: jjanowska@ur.edu.pl

Prowadzone przedmioty: Pracownia Druku Cyfrowego, Podstawy Grafiki Warsztatowej - Druk Cyfrowy

BIOGRAM:
Urodzona w Rzeszowie. 1991–1994 studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994-1999 - studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Litografii prof. Romana Żygulskiego, medal Rektora ASP. Stypendium w Kent Institute of Art and Design w Canterbury w Anglii (1998). Doktorat na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie (2008). Habilitacja na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach (2018). Obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora uczelnianego, prowadząc zajęcia w Pracowni Druku Cyfrowego. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych. Udział w licznych wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2012.

OSIĄGNIĘCIA:

Nagrody i wyróżnienia za twórczość artystyczną (wybór):

2005
- 8th International Biennial of Drawing and Graphic Art Masters of Graphic Art – Győr / Węgry - Nagroda Miejskiego Muzeum Sztuki

2009
- I Międzynarodowym Biennale Grafiki Wschodni Salon Sztuki - Lublin - III Nagroda
- IV Międzynarodowym Konkursie Rysunku - Wrocław - Wyróżnienie

2010
- 10 Międzynarodowym Salonie Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Ostrowiec Świętokrzyski - Wyróżnienie
- II Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia - Grand Prix

- Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków - Grand Prix
- III Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia - II Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska