Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Świetne wyniki podczas Akademickich Mistrzostw Polski w tróboju siłowym

Studenci UR ze świetnymi wynikami podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym.

W weekend w Katowicach odbyły Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Gospodarzem imprezy był Uniwersytet Śląski w Katowicach. Do Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym zgłosiło się 60 uczelni.

Zawodnicy rywalizowali z podziałem na kategorie wagowe w przysiadzie, wyciskaniu sztangi oraz w martwym ciągu. Drużyna żeńska w składzie Aleksandra Blajer, Gabriela Blajer, Daria Tylec, Łucja Zajdel oraz Monika Winarska zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie UJ Kraków. Indywidualnie Aleksandra Blajer zdobyła złoty medal w kategorii wagowej 52 kg, Gabriela Blajer zwyciężyła w kategorii 57 kg. O podium otarła się Daria Tylec, która była czwarta w kategorii wagowej 52 kg.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się  się również studenci, którzy zdobyli brązowy medal w kategorii Uniwersytetów. Indywidualnie Karol Budziwół zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej do 83 kg, wśród studentów z Uniwersytetów był drugi. Ze srebrnego medalu w klasyfikacji Uniwersytetów cieszył się Beniamin Duda. Skład męski uzupełnili: Dawid Kuczkowski, Michał Chrzanowski, Kamil Piotrowski, Daniel Kozik, Kacper Mazurkiewicz, Jakub Ciomcia oraz Wojciech Czech.