Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Kajakiem na orientację

Kajakiem na orientację 2022 okazało się kolejnym sukcesem. To już siódma edycja imprezy organizowanej przez Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji oraz  59 Wodną Drużynę Harcerską i Rzeszowski Klub Kajakowy, która wspaniale promuje wszelkie imprezy kajakowe. Tym razem zgromadzono na starcie 20 osad, które rywalizowały w trzech konkurencjach. Rywalizacja odbywała się w pięknej okolicy Zalewu w Rzeszowie. Uczestnicy podziwiali tereny, które większość ludzi z Rzeszowa mija, lecz nie poświęca im większej uwagi. To piękne niejednokrotnie dziewicze tereny, które pozostały poza niszczącą działalnością cywilizacji. To właśnie tam, umiejscowione zostały punkty, które musieli odnaleźć wszyscy uczestnicy tej imprezy. Większości się to udało, ale były osady, które nie zdobyły wszystkich punktów, przez co w klasyfikacji musiały zadowolić się odległymi miejscami. Warto dodać, ze rangę imprezy podniosła wizyta TVP Rzeszów, która wykonała relację z zawodów.
 Trasę najszybciej pokonali Daniel Kozik oraz Aleksander Szczerbaty w czasie 57 minut i 12 sekund. Drugie miejsce zajęli Marcin i Jeremi Rymaszewscy z czasem 58:21, a z trzeciego miejsca już z dużo większym czasem cieszyli się Patryk Paściak z Karolem Naja, którym zaliczenie wszystkich punktów zajęło godzinę 14 minut i 46 sekund. W kategorii mixt najszybsi byli Łukasz Kozik i Gabriela Szal. W tej kategorii jedynie im udało się zejść poniżej jednej godziny (58:06), drugie miejsce zajęli Małgorzata i Krzysztof Mazur (1,06:27) a trzecie Małgorzata i Józef Klimasz z czasem 1,10:31. W kategorii k2 kobiet najszybsze były Katarzyna Kidacka z Anastazją Banaś, którym opłynięcie całej trasy zajęłó 1.07:26, za nimi z dużą stratą były Zuzanna Gaweł z Kornelią Żukowską (uczennice szkół średnich) z czasem 1.21:22, a na trzecim miejscu finiszowały Urszula Skiba z Moniką Jaros 1.22:01. Wszyscy spośród biorących udział w zawodach zmieścili się w czasie 2 godzin i tym samym ukończyli rywalizację zajmując kolejne miejsca. W imprezie jako uczestnik wziął udział Prezes KU AZS UR Mateusz Salamon, który wraz z partnerką ukończył rywalizację w k2  mixt. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.  W imprezie jako uczestnik wziął udział Prezes KU AZS UR Mateusz Salamon, który wraz z partnerką ukończył rywalizację w k2 mixt.