W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Zawody w ergometrze wioślarskim

W sobotę 22 styczna 2022 roku przeprowadzono zawody w ergometrze wioślarskim. Na Politechnikę Rzeszowską zawitała bardzo mocna drużyna zarówno żeńska jak i męska pod wodzą naszego pracownika Miłosza Szczudło. Warto przypomnieć, że drużyna męska jest aktualnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. W składzie posiadamy Piotra Kotylę , który jest dwukrotnym indywidualnym Akademickim Mistrzem Polski.

Rewelacyjnie spisały się kobiety, które drużynowo wygrały i dodatkowo zajęły indywidualnie kolejno dwa pierwsze miejsca. Natalia Szymańska, na 500 metrów uzyskała czas 1.40,5 druga była Monika Sieńko 1.43,2, piąta finiszowała Anna Podraza z czasem 1.51,8, Natalii brakło 0.6 sekundy aby dodatkowo uzyskać najlepszy czas w historii naszej sekcji. Poza wymienionymi zawodniczkami startowały jeszcze Jagoda Misiuk, Natalia Południak, Agnieszka Solarska oraz Paulina Pelic.

Chwilę potem do rywalizacji stanęli mężczyźni. Najlepszy okazał się nasz indywidualny Akademicki Mistrz Polski Piotr Kotyla, który na 1000 metrów uzyskał czas 2.53,2. Trzecie  miejsce zajął Łukasz Gołąb, który do sekcji trafił w bieżącym roku akademickim. Drużynowo mężczyźni zwyciężyli,  w składzie startowali jeszcze  Tomasz Hulewicz oraz Piotr Hryszko.

W zawodach poza Uniwersytetem Rzeszowskim uczestniczyła młodzież z Politechniki Rzeszowskiej, KPU Krosno, WSiZ Rzeszów, PWSZ Jarosław oraz UP Sanok.

Wyrazy uznania składamy organizatorom, którzy zadbali, aby zawody odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego dostosowanego do obecnej sytuacji epidemicznej. Zadbali również o to aby zawody odbyły się w profesjonalny sposób gdzie można było rywalizować jednocześnie na kilku ergometrach, tak jak wygląda to na zawodach ogólnopolskich.