Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

AMP Piłka ręczna - Rzeszów

W dniach 1-3.05.2023 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej mężczyzn - Półfinał C. W zawodach wzięło udział łącznie 10 zespołów z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gliwic i Opola. Reprezentanci KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wywalczyli piąte miejsce, awansując tym samym do finału, który odbędzie się w maju w Opolu.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizował półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Zawodnicy z łącznie dziesięciu uczelni rywalizowali na hali Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Zelwerowicza oraz na hali Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej. W pierwszych dwóch dniach rywalizacji odbyły się mecze fazy grupowej. Zespoły podzielono na grupy A i B, wśród których przeprowadzono mecze w systemie gry każdy z każdym, natomiast w trzecim dniu zmagań odbyły się półfinały, finał oraz mecze o miejsca trzecie, piąte, siódme i dziewiąte.

W tabeli końcowej na dwóch czołowych pozycjach uplasowały się zespoły z Krakowa — zwyciężyła Akademia Górniczo-Hutnicza, a drugie miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego. Podium uzupełniła Politechnika Śląska.

Oprócz wspomnianych trzech drużyn awans wywalczyły dwie uczelnie z Rzeszowa - czwarte miejsce zdobyła Politechnika Rzeszowska, a piąte, czyli ostatnie premiowane awansem do finałów AMP-ów w Opolu, należało do studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Jagielloński.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet odbędą się w Opolu w dniach 25-28.05.2023 r.

Tabela końcowa Akademickich Mistrzostw Polskich w piłce ręcznej mężczyzn - półfinał C: