W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

W Bydgoszczy zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. W turnieju indywidualnym srebrny medal w pionie uniwersytetów zdobył Miłosz Szpar. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Adrian Miasik, który zajął 6 miejsce. W turnieju indywidualnym grali również Piotr Sygulski, Wojciech Urbański, Michał Drozdzal oraz opiekun  Miłosz Szczudło. W turnieju kobiet bardzo dobrze  zaprezentowała się Barbara Trybowska , która w pionie Uniwersytetów była 10. Oprócz niej wystąpiła Anna Winter oraz Agnieszka  Łuka.  W Sobotnie  popołudnie rozpoczęła się rywalizacja drużynowa, w której podczas drugiej rundy sensacyjnie nasza drużyna pokonała zdecydowanego faworyta Akademię Leona Koźmińskiego z Warszawy późniejszego triumfatora. Turniej drużynowy ostatecznie zakończył się czwartym miejscem w klasyfikacji uniwersytetów, a w klasyfikacji generalnej udało się osiągnąć "top ten" . Najlepsze przyszło na koniec: W klasyfikacji Generalnej obu turniejów (indywidualny + drużynowy) nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce wśród Uniwersytetów ustępując jedynie Uniwersytetom z Wrocławia i Warszawy. Serdecznie gratulujemy całej drużynie: Barbarze Trybowskiej, Annie Winter, Agnieszce Łuka, Miłoszowi Szparowi, Adrianowi Miąsikowi, Piotrowi Sygulskiemu, Wojciechowi Urbańskiemu, Michałowi Drożdżalowi oraz opiekunowi  Miłoszowi Szczudło. Liczymy na utrzymanie dobrej już passy.