Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym, Katowice 01-03.04.2022 r.

Emilia Dąbek Adam Maryniak

W dniach 01-03.04.2022r. w Katowicach rozgrywano Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym, których organizatorem był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego. Spory sukces odniosła reprezentacja AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, która  zdobyła trzy medale w Typie Uniwersytety. Drużyna złożona ze studentów oraz pracowników uczelni w składzie: Anna Cisek, Monika Skrobacz, Dominik Puchała, Patryk Leszczak, Ksawery Pragłowski , Ilona Bobko, Aleksander Bobko, Robert Brak, Jacek Bartman, Adam Najdecki, Janusz Słonina oraz Tadeusz Marut, który pełnił obowiązki kapitana zespołu podczas AMP-u w Katowicach. Drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęła wysokie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej  wśród 23 uczelni, zdobywając 1958 punktów, w tym 1118 pkt. za wyniki trzech najlepiej punktujących par z UR ( Dominik Puchała & Patryk Leszczak, Ilona Bobko & Aleksander Bobko i Anna Cisek & Robert Brak) i 840 pkt. za występ UR I w Turnieju Teamów ( Ilona Bobko, Aleksander Bobko, Anna Cisek, Robert Brak, Monika Skrobacz i Ksawery Pragłowski). Drugi zespół UR II ( Dominik Puchała, Patryk Leszczak, Jacek Bartman, Adam Najdecki, Janusz Słonina, Tadeusz Marut) zajął 27 miejsce w stawce 41 teamów z Polski.

Za niespodziewany ale świetny występ należy uznać, duetu Dominik Puchała & Patryk Leszczak w Turnieju Par Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach, gdzie zajęli 6 miejsce w Polsce, na 89 startujących par i tym samym wywalczyli brązowy medal w typie uniwersytetów z wynikiem 60,97% i wyprzedzili wiele renomowanych par brydżowych z Polski. Te wyniki pozwoliły po raz pierwszy w startach w AMP-ach Uniwersytetowi Rzeszowskiemu zdobyć brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w Typie Uniwersytety.