W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

X Świąteczny Turniej Szachowy

Sekcja Szachowa Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji UR oraz Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów UR zorganizowała X Świąteczny Turniej Szachowy pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka. Sędzią głównym turnieju był pan mgr inż. Maciej Woźniak, a rozgrywane zawody szachowe odbyły się w Systemie Szwajcarskim P-10 + 5s (7 rund).

W czwartkowe popołudnie na hali przy ulicy Hoffmanowej 25 rywalizowało 27 szachistów. W klasyfikacji open zwyciężył z kompletem punktów Miłosz Szpar. Przed Maciejem Marszałkiem oraz Adamem Leją. Wśród studentów najlepszy okazał się Krzysztof Kędzierski przed Wojciechem Urbańskim i Adrianem Bielakiem. Najlepszą studentką została Urszula Jakubowska, zaś  pracownikiem Miłosz Szczudło. W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych zdecydowanie najlepszy był Mateusz Kusiak. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Feliks Żarna, a na trzecim Wiktor Uberman. Wśród najmłodszych triumfowała Aleksandra Siwak, przed Dominikiem Puzio i jego młodszym bratem Michałem Puzio.

Turniej swoja obecnością uświetnił JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w Nowym Roku.