Aktualności

Spotkanie Konferencji Dziekanów Uniwersyteckich Publicznych Wydziałów Prawa z przedstawicielami MS i MNiSW

W dniu 23 czerwca 2026 r., w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się spotkanie Konferencji Dziekanów Uniwersyteckich Publicznych Wydziałów Prawa z Ministrem Sprawiedliwości Waldemarem Żurkiem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Marcinem Kulaskiem oraz prof. Marią Mrówczyńską - Podsekretarz Stanu.

W spotkaniu udział wzięła Iwona Kujawa  Dyrektor Departamentu Zawodów Prawniczych w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz przedstawiciele Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz eksperci z zakresu edukacji.

Rozmowy dotyczyły standardu kształcenia na studiach prawniczych, kosztochłonności prowadzenia tych studiów oraz dostępu studentów i absolwentów prawa do zatrudnienia na stanowisku asystenta sędziego.

Nasz Wydział reprezentowała Pani dr hab. Renata Świrgoń-Skok, prof. UR, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Dziękujemy Panom Ministrom za spotkanie i rozmowę o sprawach istotnych dla jakości kształcenia prawniczego w Polsce. Liczymy na dalszą współpracę między środowiskiem akademickim, Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencję tworzy 16 publicznych uniwersyteckich wydziałów prawa:

  • Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie,
  • Uniwersytetu w Białymstoku,
  • Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
  • Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  • Uniwersytetu Opolskiego,
  • Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
  • Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • Uniwersytetu Zielonogórskiego.

wstecz