Aktualności
Nominacja profesorska prof. Marty Wrońskiej w refleksji prof. Bogusława Śliwerskiego
Prof. dr hab. Bogusław Śliwerski, poświęcił na swoim blogu obszerny wpis dotyczący nominacji profesorskiej prof. dr hab. Marty Wrońskiej z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W swojej refleksji Pan Profesor ukazuje drogę naukową prof. Marty Wrońskiej, podkreślając konsekwencję jej wieloletnich badań prowadzonych na styku pedagogiki, mediów, technologii, kultury i edukacji. Zwraca uwagę zarówno na rozwój jej zainteresowań naukowych – od technologii kształcenia i edukacyjnych zastosowań mediów po badania nad kulturą medialną i współczesnymi środowiskami komunikacyjnymi – jak również na znaczenie jej dorobku dla rozwoju pedagogiki medialnej w Polsce.
Prof. Bogusław Śliwerski podkreśla także wieloletni związek prof. Marty Wrońskiej z rzeszowskim środowiskiem akademickim oraz jej wkład w rozwój pedagogiki jako dyscypliny odpowiadającej na głębokie przemiany technologiczne, społeczne i kulturowe współczesności.
Zachęcamy do lektury pełnego tekstu:
https://sliwerski-pedagog.blogspot.com/2026/07/nominacja-prof-drhab-marty-wronskiej-z.html