Aktualności

Filtruj wyniki

Monografia o prasie regionalnej współautorstwa pracownika Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie

Na rynku ukazała się monografia „Model dziennika regionalnego w Polsce. Stan w lutym 2023 roku”. To najbardziej aktualne i szerokie opracowanie dotyczące segmentu dzienników regionalnych, które jest efektem dwuletnich badań.

zobacz więcej

Druga edycja „Rzeszowskich Spotkań Ustrojoznawców” na Uniwersytecie Rzeszowskim

22 maja na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się druga edycja konferencji naukowej z cyklu „Rzeszowskie Spotkania Ustrojoznawców”. Spotkanie miało charakter interdyscyplinarny, tym razem referaty oraz dyskusje były skoncentrowane na aksjologicznych podstawach ustroju państwa w perspektywie prawnej, politologicznej i historycznej. Współorganizatorami konferencji są pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.

zobacz więcej

Druga debata za nami! Rzeszowska młodzież znów zabrała głos!

W Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. S. Barańczaka w Rzeszowie odbyła się kolejna wyjątkowa debata w ramach ogólnopolskiego cyklu „Masz wpływ na strategię”. Młodzi ludzie po raz kolejny udowodnili, że mają wiele do powiedzenia na temat swojej przyszłości i nie boją się o niej głośno mówić!

zobacz więcej

Studenci Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UR reprezentowali uczelnię na konferencji pt. „Bezpieczeństwo w przestrzeni transatlantyckiej w obliczu (r)ewolucji ładu międzynarodowego”

Nasi studenci wzięli udział w konferencji naukowej pt. „Bezpieczeństwo w przestrzeni transatlantyckiej w obliczu (r)ewolucji ładu międzynarodowego”, poświęconej współczesnym wyzwaniom bezpieczeństwa państw NATO, która odbyła się na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

zobacz więcej

Debata "Polska. Co dalej?" na Uniwersytecie Rzeszowskim

Trzeci wyjazdowy odcinek cyklu debat „Polska. Co dalej?”, tym razem przeniósł się na południe Polski - do Rzeszowa, na Uniwersytet Rzeszowski. Debata jest cyklicznie realizowana we współpracy z Telewizją Polską S.A.

zobacz więcej

Ogólnopolska konferencja ,,Jednostki samorządu terytorialnego w sieciach współzależności, współpracy i konkurencji''

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona współczesnym wyzwaniom funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Uczestnicy reprezentujący liczne ośrodki akademickie dyskutowali m.in. o współpracy międzygminnej, zarządzaniu metropolitalnym, bezpieczeństwie lokalnym oraz realizacji polityk publicznych.

zobacz więcej

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Jednostki samorządu terytorialnego w sieciach współzależności, współpracy i konkurencji”

W dniach 23-24 kwietnia 2026 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Jednostki samorządu terytorialnego w sieciach współzależności, współpracy i konkurencji”, poświęcona aktualnym wyzwaniom funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce i Europie.

zobacz więcej

Uniwersytet Rzeszowski współorganizatorem konferencji eksperckiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

13 kwietnia 2026 r. w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja ekspercka zorganizowana we współpracy Komisji Spraw Zagranicznych oraz Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Między solidarnością a interesem narodowym. Polska wobec Ukrainy”.

zobacz więcej