Pracownicy Instytutu

 

dr hab. Konrad Leniowski, prof. UR

Dyrektor Instytutu

telefon: +48 17 785 5460

e-mail: kleniowski@ur.edu.pl

pokój: 460, D9

  • Ekologia behawioralna
  • Ornitologia
  • Komunikacja wizualna i wokalna ptaków
  • Strategie antydrapieżnicze ptaków w okresie lęgowym
  • Badania prowadzone w Polsce, Hiszpanii, Północnym Wietnamie i Laosie

dr hab. n. wet. Waldemar Grzegorzewski, prof. UR

Zastępca Dyrektora Instytutu

telelefon: +48 17 851 8591

e-mail: wgrzegorzewski@ur.edu.pl

pokój: 343, B1, A0

  • Fizjologia i rozród zwierząt
  • Użytkowanie zwierząt laboratoryjnych
  • Patologia zwierząt
  • Preparaty krwiozastępcze
  • Dobrostan zwierząt domowych

  • Behawioryzm psów

  • Dogoterapia

prof. dr hab. Idalia Kasprzyk

telefon: +48 17 785 5219, +48 17 851 8511

e-mail: idalia@ur.edu.pl

pokój: 219, D9 oraz pok. 43, B1, A0

  • Aerobiologia
  • Prognozy pyłkowe dla alergików
  • Bioklimatologia
  • Fenologia
  • Melisopalinologia
  • Zastosowanie spektroskopii w badaniach palinologicznych
  • Monitoring chemicznych zanieczyszczeń powietrza

prof. dr hab. Łukasz Łuczaj

Redaktor naczelny "ETNOBIOLOGIA POLSKA"

telefon: +48 17 785 8754

e-mail: [email protected]du.pl

pokój: 447, D9

  • Ekologia,
  • Etnobotanika,
  • Ziołoznawstwo,
  • Dzikie rośliny jadalne Europy i Chin

dr hab. Tomasz Durak, prof. UR

telefon: +48 17 851 6821

e-mail: tdurak@ur.edu.pl

pokój: 126, G4

  • Ekologia lasu,
  • Różnorodność gatunkowa,
  • Struktura i dynamika roślinności leśnej,
  • Inerakcje między rośliną i zwierzęciem,
  • Plastyczność fenotypowa i adaptacje roślin

dr hab. Roma Durak, prof. UR

telefon: +48 17 851 8583

e-mail: rdurak@ur.edu.pl

pokój: 334, B1, A0

  • Biologia i ekologia owadów
  • Procesy diapauzy
  • Interakcje fitofag - roślina żywicielska
  • Adaptacje owadów do stresów środowiskowych

dr hab. Iwona Kania-Kłosok, prof. UR

telefon: +48 17 785 5458

e-mail: ikania@ur.edu.pl

pokój: 458 D9

  • Taksonomia i ewolucja organizmów
  • Morfologia porównawcza i funkcjonalna Diptera
  • Inkluzje organizmów w różnowiekowych żywicach kopalnych
  • Skamieniałości organizmów w skałach osadowych

dr hab. Mateusz Mołoń, prof. UR

telefon: +48 17 785 5407

e-mail: mmolon@ur.edu.pl

pokój: 407, D9

  • Biologia drożdży,
  • Metabolizm komórki,
  • Starzenie,
  • Regulacja ekspresji genów,

dr hab. Bartosz Piechowicz, prof. UR

telefon : +48 17 872 3250, +48 17 872 3251

e-mail: bpiechow@ur.edu.pl

pokój: W2
  • Apidologia,
  • Ekotoksykologia,
  • Fizjologia owadów,
  • Toksykologia środków ochrony roślin

dr hab. Ewa Węgrzyn, prof. UR

telefon: +48 17 785 5461

e-mail: ewegrzyn@ur.edu.pl

pokój: 457, D9

  • Ekologia behawioralna
  • Ornitologia
  • Komunikacja wizualna i wokalna ptaków
  • Strategie antydrapieżnicze ptaków w okresie lęgowym
  • Badania prowadzone w Polsce, Hiszpanii, Północnym Wietnamie i Laosie

dr hab. Renata Zadrąg-Tęcza, prof. UR

telefon: +48 17 785 5413

e-mail: retecza@ur.edu.pl

pokój: 413, D9

  • Biologia komórki,
  • Starzenie,
  • Biologia drożdży,
  • Regulacja długości życia i potencjału reprodukcyjnego komórek

dr Sabina Bednarska

telefon: +48 17 785 5412

e-mail: sbednarska@ur.edu.pl

pokój: 412, D9

 

dr inż. Małgorzata Karbarz

Koordynator ds. Programu MOST)

telefon: +48 17 851 8754

e-mail: mkarbarz@ur.edu.pl

pokój:  324, B1, A0

  • Genetyka molekularna roślin,
  • Bioetyka

dr inż. Katarzyna Kluska

telefon: +48 17 785 5207

e-mail: kborycka@ur.edu.pl

pokój: 207, D9

  • Aerobiologia
  • Prognozy pyłkowe dla alergików  
  • Bioklimatologia
  • Fenologia
  • Melisopalinologia
  • Zastosowanie spektroskopii w badaniach palinologicznych
  • Monitoring chemicznych zanieczyszczeń powietrza

dr Ewelina Kuna / Ewelina Kuna, PhD

telefon: +48 17 785 5411

e-mail: ekuna@ur.edu.pl

pokój: 411, D9

  • Niestabilność genomowa
  • Candida albicans

dr Magdalena Kwolek-Mirek

telefon: +48 17 785 5412

e-mail: mkwolek@ur.edu.pl

pokój: 412, D9

  • Biochemia,
  • Metabolizm komórki,
  • Biologia drożdży,
  • Stres oksydacyjny,
  • Toksyczność aldehydów i ich metabolitów

dr hab. Mateusz Wolanin, prof. UR

telefon: +48 17 785  5449

e-mail: mwolanin@ur.edu.pl

pokój: 449, D9

  • Geografia roślin,
  • Taksonomia roślin

dr Sławomir Bartoszewski
pracownik naukowo-techniczny

telefon: +48 17 785 5407

e-mail: sbartoszewski@ur.edu.pl

pokój: 407, D9

  • Genetyka rozwoju,
  • Drosophila melanogaster,
  • Kutikula u owadów,
  • Supresory nowotworów,
  • Niedobór hemu,
  • Małogłowie

dr Rafał Czechowski
pracownik inżynieryjno – techniczny

telefon +48 17 785 5459

e-mail: rczechowski@ur.edu.pl

pokój: 461, D9

 

dr Wiktoria Jordan-Stasiło
pracownik naukowo-techniczny

telefon: +48 17 785 5457

e-mail: wjordan@ur.edu.pl

pokój: 459 D9

 

dr inż. Joanna Kisała
pracownik naukowo-techniczny

telefon: +48 17 851 8581

e-mail: jkisala@ur.edu.pl

pokój:  321, B1, A0

  • Synteza nanocząstek półprzewodników
  • Testy katalityczne nanoczastek
  • Degradacji zanieczyszczeń organicznych

dr inż. Roman Maślanka
pracownik naukowo-techniczny

Przewodniczący Zespołu ds. Promocji Instytutu

telefon: +48 17 785 5413

e-mail: rmaslanka@ur.edu.pl

pokój: 413, D9

 

dr Natalia Tańska
pracownik naukowo - techniczny

Członek Rady Programowej MUR
Koordynator Pikniku Nauki EXPLORACJE z ramienia UR
Zastępca Przewodniczącego ds. Promocji Instytutu
Media społecznościowe i strona www IB

telefon: +48 17 785 5448

e-mail: ntanska@ur.edu.pl

pokój: 448, D9

 

mgr Jagoda Dampc
pracownik inżynieryjno-techniczny

telefon: +48 17 851 8584

e-mail: jdampc@ur.edu.pl

pokój: 335, B1, A0

 

mgr Martyna Materowska
pracownik inżynieryjno-techniczny

Strona www IB

telefon: +48 17 851 8584

e-mail: mmaterowska@ur.edu.pl

pokój: 335, B1, A0

 

mgr Magdalena Wójcik
pracownik naukowo-techniczny

telefon: +48 17 785 5206

e-mail: mwojcik@ur.edu.pl

pokój: 206, D9