POKAZY OTWARTE/WYSTAWY - KAMPUS ZALESIE budynek D9

Oferta skierowana do osób nie biorących udziału w warsztatach

Budynek D9

Hol główny I piętro oraz Hol IV piętro

Pakiet Pokazów i Wystaw Edukacyjnych

16:00-17:30 - grupa I

18:00-19:30 - grupa II

Prowadzą: Studenckie Koła Naukowe Bio-Tech oraz Koło Naukowe Przyrodników; Studenci kierunku Biologia i Biotechnologia Opiekuni naukowi: dr Daniel Broda; mgr inż. Bartosz Jagusztyn; dr Sabina Bednarska; dr hab. Renata Zadrąg-Tęcza, prof. UR; dr inż. Roman Maślanka; dr hab. Iwona Kania-Kłosok, prof. UR; dr Wiktoria Jordan-Stasiło; Instytut Biologii i Biotechnologii

W ramach pokazów i wystaw przewidziane są:
• Barwne laboratorium (SKN Bio-Tech: Łukasz Niżnik, Ksawery Pragłowski, Piotr Kosowicz, Aleksandra Teter)
• Biochemiczne czary mary (Kinga Goleń; Patrycja Zezula; Anita Skrobacz; Dominika Rzeszutek)
- pokaz kolorowych doświadczeń z pogranicza biologii i chemii
• Zabawy z suchym lodem (Aleksandra Kuta; Szymon Trela)
- pokaz doświadczeń związanych ze zjawiskiem sublimacji
• Jak smakuje komórka? (Anna Wawrzkiewicz; Gabriela Świniuch; Olga Orzechowska)
- pokaz i rozpoznawanie struktur komórkowych na jadalnym modelu komórki
• Różnorodny i fascynujący świat makro i mikro (Aleksandra Piśko; Katarzyna Rychlik; Sylwia Węgrzyn; Zuzanna Chłodnicka)
- samodzielne wykonywanie preparatów i obserwacje mikroskopowe
• Kolorowe pokazy; quizy i gry edukacyjne dla dzieci (Patrycja Olech; Aleksandra Ząbek; Natalia Szubart)
• Wystawa paleobiologiczna - Skamieniałości organizmów zachowane w osadach i różnowiekowych żywicach kopalnych (dr hab. Iwona Kania-Kłosok, prof.UR; dr Wiktoria Jordan-Stasiło; studenci: Patryk Wąsacz, Dominika Dubel, Mateusz Mędrzycki, Mateusz Sikorski, Dominik Pawlus)
• Wystawa zoologiczna - Pióra pospolitych gatunków ptaków (Aleksandra Wąsowicz, mgr Natalia Tańska, mgr Rafał Czechowski)