W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zdominowali Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w ergometrze wioślarskim

Tuż przed wprowadzeniem lockdownu udało się w piątek 19 marca 2021 roku przeprowadzić zawody w ergometrze wioślarskim. Do Krosna zawitała bardzo mocna drużyna zarówno żeńska jak i męska pod wodzą naszego pracownika Miłosza Szczudło. Warto przypomnieć, że drużyna męska jest aktualnym Vice Mistrzem Polski w tej dyscyplinie.

W Krośnie rewelacyjnie spisały się kobiety, które drużynowo wygrały bezkonkurencyjnie i dodatkowo zajęły indywidualnie kolejno cztery pierwsze miejsca. Żaneta Zięba, na 500 metrów uzyskała czas 1.40,0 druga była Monika Sieńko 1.45,4, trzecia finiszowała Anna Podraza z czasem 1.51,4, a stawkę uzupełniła Jagoda Misiuk 1.52,4. Żaneta dodatkowo uzyskała najlepszy czas w historii naszej sekcji.

Chwilę potem do rywalizacji stanęli mężczyźni. Najlepszy okazał się nasz indywidualny Akademicki Mistrz Polski w Uniwersytetach Piotr Kotyla, który dodatkowo uzyskał swój rekord życiowy na 1000 metrów. Czas 2.53,0 był o prawie 4 sekundy lepszy od czasu, z którym uzyskał tytuł Mistrza w listopadzie 2020 roku. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Paczkowski, który do sekcji trafił w bieżącym roku akademickim. Bartek złamał barierę trzech minut 2.56,7. Trzecie miejsce zajął Maciej Tomaszewski 3.14,5, a stawkę uzupełnił Tomasz Hulewicz, 3.15.9, który zajął 5 miejsce. Drużynowo mężczyźni wygrali.

W zawodach poza Uniwersytetem Rzeszowskim uczestniczyła młodzież z Politechniki Rzeszowskiej, KPU Krosno, WSiZ Rzeszów, PWSZ Jarosław oraz UP Sanok.

Organizatorzy zadbali, aby zawody odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego dostosowanego do obecnej sytuacji epidemicznej.