Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Akademickie Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Szachach

20 listopada 2020 r. w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego w Szachach, których organizatorem był KU AZS WSIiZ.

W rywalizacji akademików - szachistów z Podkarpacia, reprezentanci Uniwersytetu Rzeszowskiego zwyciężyli zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej, odzyskując po dwóch latach prywat w śród uczelni wyższych Podkarpacia.

W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce przypadło dla UR I, która grała w składzie: Adrian Miąsik, Barbara Trybowska, Anna Winter. Drugie miejsce zajęła Politechnika Rzeszowska ( Kacper Kłok, Karol Stój, Patrycja Starzec ), a trzecie miejsce przypadło dla UR II ( Anna Trybowska, Artur Chowaniec, Wojciech Urbański ).

W klasyfikacji indywidualnej złoty medal zdobył Adrian Miąsik  UR ( Kulturoznawstwo ) zdobywając 7,0 pkt., srebrny medal dla Barbary Trybowskiej UR ( Ekonomia ) - 5,5 pkt. a medal brązowy przypadł w udziale dla Kacpra Kłoka z Politechniki Rzeszowskiej, który zdobył również 5,5 pkt.