W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

IX Świąteczny Turniej Szachowy

Trzecia odsłona rywalizacji Sekcji Szachowej KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego w semestrze zimowym 2020/21, tym razem zdalnie.

18 grudnia 2020 r. odbył się IX Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19, aby dalej kontynuować dziewiątą już edycję Królewskiej Gry w Uniwersytecie Rzeszowskim, przeprowadziliśmy ten turniej zdalnie.

W/w turnieju wystartowało 42 szachistów, a rywalizację prowadzono w 5 kategoriach sportowych.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Studentki - 1 miejsce - Barbara Trybowska ( Ekonomia ), 2 miejsce Aleksandra Kozubal ( Dietetyka ), 3 miejsce Urszula Jakubowska ( Mechatronika ).

Studenci - 1 miejsce - Adrian Miąsik ( Kulturoznawstwo ), drugie Robert Brak ( Turystyka i Rekreacja ), trzecie Artur Chowaniec ( Ekonomia ).

OPEN - 1 miejsce - Mateusz Lach, drugie Tomasz Jaskółka, trzecie Karol Stój.

W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Mateusz Kusiak, a w kategorii Szkół Ponadpodstawowych Mieszko Kozaczuk. Nad całością zawodów czuwał pan sędzia Maciej Woźniak, który wszystkie zawody szachowe w UR prowadzi w formie wolontariatu.

Dla zwycięzców, puchary w poszczególnych kategoriach ufundował pan rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek, który patronat sprawuje nad Świątecznym Turniejem Szachowym w UR od pierwszej jego edycji.

Nagrody i upominki dla wyróżnionych szachistek i szachistów ufundowali, Klub Uczelniany AZS UR, Dział Promocji UR i Firma ZIAJA.Pl

Za objęcie patronatu nad świątecznym turniejem i ufundowanie pucharów i nagród dla zwycięzców, panu Rektorowi prof. Sylwestrowi Czopkowi składam gorące podziękowanie, co również czynię dla Prezesa KU AZS UR dr Macieja Huzarskiego i Dyrektora Firmy Ziaja.pl w Rzeszowie Pana Marcina Frugi.

Opiekun Sekcji Szachowej KU AZS UR

mgr Adam Maryniak