"Przyjazny nURt" - pokoje wyciszeń

program_logo.jpg [54.19 KB]

Pragniemy poinformować, że na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego powstało i zostaje oddanych do użytku 5 pokoi wyciszeń.  Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz). Pokoje wyciszeń są to miejsca przeznaczone do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Pozwalają na odcięcie się od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych. Sprzyja to przygotowaniu do wysiłku intelektualnego oraz  poprawie koncentracji. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR –  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR. Karty magnetyczne do pokoi można pobrać w  biurze BON UR ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Dr hab. Iwona Tabaczek-Bejster, prof. UR Pełnomocnik Rektora ds. osób Niepełnosprawnych, pragnie podziękować Władzom Kolegiów, Dyrekcji biblioteki oraz Kierownikowi Rejonu Cicha za  udostępnienie pomieszczeń na te pokoje, tym samym   za zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Należy dodać, że w tym roku planowane jest powstanie kolejnych 5 pokoi na terenie Uniwersytetu.